Infografiki, video, prezentacje multimedialne – jak zaprezentować funkcjonalność systemu IT?

Landing page, ikonografii, prezentacje multimedialne czy video produktowe, wszelkie formy wizualizacji treści w dzisiejszych czasach to norma, aby wyróżnić się na tle konkurencji. Powiedzenie jak cię widzą, tak Cię piszą ma swoje odzwierciedlenie także w przypadku zakupu towarów i usług. Zastanówmy się nad tym…jeśli potencjalny klient wejdzie na naszą stronę internetową i zobaczy tylko kolumny tekstu czy zachęci go to do pozostania na stronie i zapoznania się z ofertą? Raczej nie.

Moc infografiki – tworzenie jednego obrazka mówiącego milionem słów

Ocena przydatności danej witryny odbywa się w trakcie kilkunastu sekund, więc warto zadbać o interesującą prezentację treści. Wg przeprowadzonych badań 92% stron internetowych, na których zamieszczone są grafiki, zdjęcia lub video ma większość oglądalność od tej bez ciekawej identyfikacji wizualnej. Dobre proporcje teksu oraz właściwie zaprojektowana grafika, szczególnie wizualizacja danych na infografikach  jest naprawdę ważna. Budowanie silnego i rozpoznawalnego brendu to praca na wiele miesięcy zakładając dobrze przemyślaną i efektywną strategię. Każdy konsument korzystający ze sklepów internetowych powie, że prezentacja produktu wraz z atrakcyjnym zdjęciem w dużej mierze decyduje o zakupie. Jeśli pewne informacje wymagają wyszukania ich na stronie, rodzi to niepokój i odwlekanie. W rzeczywistości klient decyduje się na wybór sklepu, gdzie wszystko jest jasne i przejrzyste. Przykłady infografik są dostępne już wszędzie – dziś wysłanie CV w formie infografiki też stało się już normą. Narzędzi do tworzenia infografik jest bardzo dużo, ale to już wątek na inny wpis, w którym dowiesz się jak je przygotowywać.

Video – dźwięk, emocje i radość użytkowania systemu IT

Ludzie kochają historie, a emocje wywołane dzięki ich wysłuchaniu, stanowią silny bodziec do dalszych działań. Doskonałym środkiem do osiągnięcia tego celu są video, które podbijają rynek. Już nie tylko treści zawarte w filmie, ale coraz większą rolę odgrywa także sposób prezentacji, muzyka i montaż. Obraz stał się najskuteczniejszym środkiem przekazu dla pokolenia ludzi XXI wieku.

Masz dobry produkt, ale nie wiesz w jaki sposób go zaprezentować? Zgłoś się do nas. Na rezultaty nie będziesz musiał długo czekać.

 

Poniżej przedstawiamy przykłady ikonografik przygotowanych podczas realizacji projektu „Zarządzanie dokumentacją ISO” dla firmy IBM

infografiki-video-prezentacje-multimedialne-jak-zaprezentowac-funkcjonalnosc-systemu-it3

 

infografiki-video-prezentacje-multimedialne-jak-zaprezentowac-funkcjonalnosc-systemu-it1

infografiki-video-prezentacje-multimedialne-jak-zaprezentowac-funkcjonalnosc-systemu-it2